Історія натяжних стель: від Античності до наших днів
Натяжні стелі захоплюють красою і довговічністю. Виконані з ПВХ або міцної поліуретанової тканини вони здатні служити не одне десятиліття та радувати своїх власників незмінною насиченістю кольору і простотою догляду. Цікаво, що настільки актуальні в сучасному світі натяжні системи, користувалися попитом не тільки сьогодні, а й тисячоліття тому.
З'явилися перші натяжні стелі ще у Греції і робилися вони, звісно, з тканини. Як і усе, що винайшла людина, виникли вони з волі випадку. Історія свідчить, що на банкетах розпалені вином гості могли дозволити собі запустити глечик з вином або блюдо з їжею в стелю або стіну. Щоб повернути інтер'єру первісну красу, стародавні оформлювачі запропонували затягнути місця з плямами тканиною, що було сприйнято з великим ентузіазмом. Такий спосіб декорування поверхонь стель, стін і навіть підлоги незабаром набув широкої популярності в античних державах, хоча дозволити його могли лише представники знаті.
Славетні мешканці Стародавнього Риму – ще однієї великої цивілізації – застосовуючи натяжні системи з тканини, намагалися брати не тільки найякісніше та розкішне полотно, а й домагалися максимальної гармонії кольору усього приміщення. Колір матерії повинен був перегукуватися з предметами інтер'єру, виступаючи у ролі «першої скрипки» або ненав'язливо його доповнюючи.
А народ стародавньої Вірменії був винахідливішим. Її мудрі жителі придумали робити каркас, на основі якого можна натягувати тканину. Цей спосіб дозволяв отримувати ідеальну гладкість і рівність закріпленої матерії, а значить – велику естетичність всієї конструкції.
Після тисячоліть виникаючі знову і знову знання про те, як можна декорувати інтер'єр, придбали новий формат у двадцятому столітті. Натяжні стелі стали робити з сучасних матеріалів, яким не страшні ультрафіолет, вода, пил або цвіль, а конструкції з їх монтажу ускладнилися і стали більш універсальними. Сьогодні стало можливим нанесення живописного арт-принта, використання величезної кількості фактур (глянець, лак, сатин і т.д.) та створення полотен будь-якої ширини і довжини за допомогою високотемпературного шовного зпаювання.
Колишня популярність повернулася до натяжних стель в шістдесятих-сімдесятих роках ХХ століття, стартувавши в Швеції і досягнувши свого піку в люблячої все вишукане і новомодне Франції. Саме в цій країні конструкцію і склад матерії довели до досконалості і запропонували світу трохи стару і, в той же час, нову технологію прикрашання інтер'єру.